Share This Article
Pēdējā laika viena no lielajām aktualitātēm – izrāviens mākslīgā intelekta jomā. Nozīmības ziņā to mēdz salīdzināt pat ar interneta izgudrošanu un ieviešanu. Kamēr vieni uz mākslīgā intelekta straujo attīstību skatās ar aizdomām, citi ir sajūsmā par jaunām iespējām. Bet attīstība neapturami notiek burtiski pa stundām un, nenoliedzami, itin drīz ar to šādā vai tādā veidā saskarsies ikviens no mums.
27. aprīlī no plkst. 13.00 līdz 14.00 diasporas uzņēmēju, zinātnieku un profesionāļu kustība #esiLV kopā ar Eiropas Latviešu apvienību aicina pievienoties #ziniLV cikla sarunai “Mākslīgais intelekts. Kurp ejam?”.
Par sistēmu spēju pareizi interpretēt ārējos datus un modelēt cilvēkiem līdzīgas uzvedības, piemēram, saprātīgu izturēšanos, mācīšanās spējas, plānošanu un radošumu jeb mākslīgo intelektu (MI) un tā ietekmi mūsu sadzīvē neviens vairs nešaubās. Ar to saskaramies, kad meklējam informāciju tīmeklī, iepērkamies tiešsaistē, sazināmies ar digitālajiem asistentiem, izmantojam mašīntulkojumus vai viedos mājokļus, vai pašbraucošās automašīnas, kā arī kiberdrošībā, ražošanā un publiskajā pārvaldē.
Pēdējo mēnešu laikā diskusijas par MI uzņēmušas jaunus apgriezienus. Tāpēc uz sarunu aicinām zinātniekus no Latvijas un ārvalstīm, kas pēta MI un ar to saistītus jautājumus, lai varam uzzināt, kādi aktuāli pētījumi notiek Latvijā un citur pasaulē. Pieskarsimies juridiskajiem, ētikas un izglītības aspektiem saistībā ar MI.
Sarunai varēs pieslēgties #esiLV http://Facebook lapā vai Eiropas Latviešu apvienības Facebook lapā, bet ja vēlaties pieslēgties ZOOM, lūgums reģistrēties līdz 26. aprīlim plkst. 16.00 šeit
Sarunā piedalīsies: Dr. iur. Irēna Barkāne – Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Juridiskās zinātnes institūta pētniece un lektore. Kā eksperte piedalījusies UNESCO starptautiskajā darba grupā, kas izstrādā Rekomendācijas par mākslīgā intelekta ētiku.
Dr. sc. ing. Roberts Kadiķis – vadošais pētnieks un Robotikas un mašīnuztveres laboratorijas vadītājs Elektronikas un datorzinātņu institūtā. Galvenās pētījumu jomas ir mākslīgais intelekts, datorredze un mašīnmācīšanās, padziļināti pievēršoties dziļo neironu tīkliem, sintētisko apmācības datu ģenerēšanai, skaitļošanas ziņā efektīvu redzes algoritmu izveidei un dabīgā intelektā balstītu konceptu pārnesei uz mākslīgo intelektu u. c. Doktora grādu ieguvis Rīgas Tehniskajā universitātē.
Dr. Agnis Stibe – četrkārtējs TEDx runātājs, pasaulē atzīts zinātnieks, uzņēmumu konsultants un hipersnieguma padomnieks. Transformējošas pilsētvides zinātnes pamatlicējs Masačūsetsas tehnoloģiju institūtā. Silīcija ielejā dibinātās Transformējošo tehnoloģiju sabiedrības pārstāvis Parīzē. Biedrības “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” jeb kustības #esiLV pārmaiņu domnīcas vadītājs. Veido mūsdienu tehnoloģijas, kas mudina cilvēkus mainīties tā, lai sasniegtu sen lolotos mērķus dzīvē un darbā.
Sarunu moderēs Laura Bužinska
Sarunu cikls ieskandinās V Pasaules latviešu zinātnieku kongresu “Zinātne Latvijai”, kas notiks no 27. līdz 29 jūnijam Rīgā. Aicinām sekot līdzi informācijai #esiLV un Eiropas Latviešu apvienības sociālajos tīklos, lai uzzinātu par nākamājām sarunām, kurās aktualizēsim citus nozīmīgus jautājumus.
Informatīvi atbalsta Latvijas Zinātnes Padome un Zinātne Latvijai, Latvijas Jauno zinātnieku apvienība.
Saruna tiek īstenota ERAF projekta Nr. 1.1.1.517/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” atbalstu.