Share This Article
#esiLV valdes locekle Elīna Pinto norāda: “Latvijas “kultūras lielvalsts” zīmols nebūs ticams, ja to nepiepildīsim ar saturu – gan ar investīcijām mākslu izglītībā pašu mājās, gan ar starptautisku redzējumu un atbalstu talantu stratēģijai. Tas nav par “izziņu apstrādi”, bet par cilvēkiem, kuri veido Latvijas izcilību.
Norādes par starptautiski prestižās studijās ieguldītu valsts stipendiju “zudumu”, talantiem pēc tam turpinot karjeru pasaules koncertzālēs, tuvredzīgi nenovērtē šo Latvijas kultūras vēstnešu atdevi Latvijas starptautiskajai atpazīstamībai un reputācijai. Turklāt akūti trūkst radošās diasporas sadarbības politikas, kas ļautu mūsu profesionāļu pieredzi sistēmiski, ne vien caur personisku pazīšanos piesaistīt Latvijas mākslu izglītībai un publiskajai diplomātijai. Radošajā diasporā 9 no 10 profesionāļiem ir ieinteresēti radošajā un izglītības sadarbībā ar Latvijas partneriem, liecina #radiLV vadītājas Ilze Upatniece doktorantūras pētījums Latvijas Kultūras akadēmijā. Dots devējam atdosies – bet tam ir vajadzīga aktīva apziņa, ieinteresētība un rīcība arī no pašas Latvijas puses.”#esiLV savus ierosinājumus par radošās diasporas sadarbības potenciāla piesaisti, kultūras vēstnešu tīkla izveidi pasaulē un klimatneitralitātes standartu ieviešanu kultūras nozarē iesniegusi Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izsludinātajā Kultūras pamanostādņu 2022.-2027.gadam sabiedriskajā apspriešanā.
Ar pilno rakstu vari iepazīties šeit: https://www.lsm.lv/raksts/kultura/muzika/talantigai-akordeonistei-pietrukst-naudas-sapna-istenosanai-vai-valstij-japalidz.a400076/?fbclid=IwAR0h8o9yvDFHpg8p30xjyLOmPYYDOUhByuJXfBdpg2vn4jJiNfJKJF0k0EE