Skip to content Skip to footer

Izaicinājumi un iespējas mākslīgā intelekta (AI) pārvaldībā!

Darbs gan Latvijā, gan ārpus tās.

Mākslīgais intelekts un viss, kas ar to saistīts, ir aktuāla un arī ļoti aizraujoša tēma, kas sabiedrībā raisa ļoti pretrunīgus viedokļus. Kaut arī to uzskata par vienu no ietekmīgākajām 21. gadsimta tehnoloģijām, ir bažas par tā kontrolējamību un ietekmi uz dažādām sfērām.

Noklausieties mūsu tautietes, de Monfora Universitātes (Lielbritānijā) vecākās zinātniskās līdzstrādnieces, zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju politikas pētnieces, Dr. Ingas Ulnicānes publisko priekšlasījumu par izaicinājumiem un iespējām mākslīgā intelekta (AI) pārvaldībā!

Pasākumu organizē mūsu sadarbības partneris – Latvijas Jauno zinātnieku apvienība, kā arī Latvian Association of Anthropologists – Latvijas Antropologu biedrība.

Pagarinātās darba nedēļas izskaņā aicinām noskatīties Ingas Ulnicānes vieslekciju “Can Artificial Intelligence be governed?”, ko viņa sniedza pavisam nesen LAB pasākumu sērijas ietvaros. (Uzstāšanās sākums 4:05 minūtē.) Paldies Ingai par pezentāciju – un lielisku sākumu jaunai starpdisciplinārai sarunai!