Share This Article
Lai sniegtu atzinību un novērtējumu sievietēm, kuras uzņēmušās līderes lomu, kā arī sniegušas nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības labā, Sieviešu sadarbības tīkls šā gada februārī izsludināja kandidātu pieteikšanu Sievietes līderes “Liesmas balvai”.
Konkursam savas kandidātes balvai varēja pieteiktnevalstiskās organizācijas, pašvaldību iestādes, komercsabiedrības, valsts institūcijas Latvijā, kā arī Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs.
Šā gada 22. jūnijā tika pasniegtas kopumā sešas balvas: piecas Latvijas reģionos (Rīgā, Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē) un vienai sievietei līderei diasporā. Arī mūsu Elīna Pinto tika pie laureātes goda un atzinības, apsveicam!
“Tieši Saulgriežu laikā tik labi iederas liesmas, degsmes un sievišķības doma,” savā videouzrunā uzsvēra Elina Pinto. “Dot atpakaļ un vienot pāri attālumam ir tieši tā misija, kas mani ir vadījusi pēdējos desmit gadus, tīklojot Latvijas cilvēkus visā pasaulē pāri ģeogrāfiskām, dzīves pieredzes un valodas robežām. Un ne vien izglītībā un kultūrā, bet arī pilsoniskajā un politiskajā telpā, arī uzņēmējdarbībā, sportā, nozaru attīstībā un zinātnē. Man ir liels prieks, ka šajā misijā kopā ir tik daudz spēcīgu, radošu cilvēku gan Latvijā, gan arī plašajā pasaulē, un viņu vidū ir neskaitāmi daudz sieviešu!” Elīna Pinto arī izteica cerību, ka “Liesmas balva” būs kā pamats kopienas veidošanā, kuras ietvaros vienai otru atbalstīt, uzmundrināt, mācīties.
Visu uzrunu varat noskatīties šeit.
Par konkursa laureātēm kopumā kļuvušas 22 izcilas profesionāles un sabiedriskās darbinieces:
Rīga
- Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskās fakultātes docētāja,Akadēmiskās šķīrējtiesas priekšsēdētāja Kitija Bite.
- Nodibinājuma “Tautas palīdzības fonds” valdes locekle Janīna Daha
- Pārstāv organizāciju “52 pakāpieni”, sertificēts finanšu koučs Jolanta Jērāne
- Pārstāv organizāciju “52 pakāpieni”, sertificēts finanšu koučs Kristīne Vilcāne
- Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Infektoloģijas katedras vadītāja, RAKUS infektoloģijas galvenā speciāliste Ludmila Vīksna
- Valdes priekšsēdētāja Latvijas Hemofīlijas biedrībā, valdes priekšsēdētāja Latvijas Reto slimību aliansē, koordinatore Latvijas Pacientu organizāciju tīklā, valdes locekle Pasaules Hemofīlijas federācijā Baiba Ziemele
Kurzeme
- Saldus sociālā dienesta vadītāja Ina Behmane
- Talsu sieviešu un bērnu krīžu centra vadītāja, valdes locekle Lelde Kanniņa
- Ventspils sociālā dienesta vadītāja Una Lapskalna
Vidzeme
- Valdes locekle Ezeru un purvu izpētes centrā Ilze Ozola
- “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” vadītāja, pārstāvu kustību “Viegli palīdzēt” Inese Vaivare
- Alūksnes un Apes novada fonda pārstāve, Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece
Latgale
- Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas jaunatnes nodaļas vadītāja Sandra Drozdova
- Kārslavas novada Izglītības pārvaldes sociālā pedagoģe, dzejniece un prozaiķe Žanna Drozdovska
- Biedrības Zaļais meridiāns valdes locekle Marija Dubicka
Zemgale
- Čigānu biedrības “Romanu čačipen” pārstāve Dana Didžus
- Jelgavas slimnīcas COVID-19 nodaļas vadītāja Rita Smolova
- Bauskas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone
Diaspora
- Diasporas Māsu un Vecmāšu apvienības valdes locekle, bērnu un pusaudžu psihiatrijas rezidente Modslija hospitālī Lielbritānijā Karīna Beinerte
- Diasporas Māsu un Vecmāšu apvienības valdes locekle, klīnisko pētījumu speciāliste Mančestras NIHR Dace Dimza-Džonsa (Jones).
- Latviešu biedrības Upsalā valdes priekšsēdētāja, 2022. gadā ievēlēta par Zviedrijas latviešu apvienības padomes locekli – Līga Graudiņa
- Eiropas Latviešu apvienības prezidente (līdz 2022. gada martam), diasporas uzņēmēju, profesionāļu un zinātnieku kustības #esiLV izveidotāja un valdes locekle Elīna Pinto.
Balvai tika izvirzītas kandidātes, kuras guvušas vērā ņemamus panākumus šādās darbības jomās: par sieviešu līdzdalības un pārstāvniecības veicināšanu, ieguldījumu sieviešu tiesību aizsardzībā, devumu sieviešu ekonomiskā stāvokļa uzlabošanā, sieviešu veselības veicināšanu, sabiedrības izglītošanu un digitālās pratības veicināšanu, aktīvu darbu diasporā, darbu sabiedrības integrācijā un citu sievietēm un sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanu.
Pasākumu atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds projekta “Sieviešu iesaiste savu interešu aizsardzībā”, ko īsteno Sieviešu sadarbības tīkls, Latvijas Pašvaldību savienība, Rīgas Tehniskās universitātes Tālmācības studiju centrs, un Labklājības ministrija sadarbības līguma ietvaros. Papildinformācija par Balvu sievietei līderei: https://sadarbibastikls.lv/lv/lidz-3martam-aicina-pieteikt-laureates-sievietes-lideres-balvai
Pirmā Gada balva Sievietei līderei tika pasniegta 1997.gada 8.martā. Balvas pasniegšanu organizēja Sieviešu tiesību institūts, kas ir viens no Sieviešu sadarbības tīkla dibinātājiem. Vairākus gadus Balvas organizēšanas procesā iesaistījās arī Sieviešu sadarbības tīkls, kas ar šo, 2022. gadu, pārņem šīs balvas organizēšanas vadību. Kopš balvas pirmsākumiem tās būtība ir bijusi izcelt un parādīt sieviešu ieguldījumu sabiedrības labā, it īpaši to darbu, kas ir neapmaksāts, bet bez kura Latvija nebūtu iedomājama. Balvas nosaukums 2014. gadā tika papildināts, kad naudas balvu 300 latu vērtībā aizvietoja porcelāna statuete, kurai tika atrasts vārds – Liesma.
Par Sieviešu sadarbības tīklu
Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls (saīsināti Sieviešu sadarbības tīkls) ir dibināts 2003. gada ar mērķi nodrošināt koordinētu līdzdalību sieviešu tiesību un interešu aizstāvībai, kā arī kopīgas politikas izstrādei nacionālajā un Eiropas Savienības institūciju līmenī. Organizācija ir Eiropas Sieviešu lobija dalīborganizācija un veic Latvijas nacionālās koordinācijas funkciju. Kā biedrība LSOST reģistrēta 2008. gadā. Tajā darbojas 42 organizācijas, kas apvieno 110 organizācijas un vairāk nekā septiņus tūkstošus biedru – fiziskas personas. 2015. gadā LSOST ieguva sabiedriskā labuma organizācijas statusu.
Vairāk informācijas: www.sadarbibastikls.lv